Navigační menu
Česká republika
Únor 72017

Česká republika

 

V současnosti je Česká republika, ve které žije 10,2 mil. obyvatel, členěna na 14 krajů. Území České republiky tvoří tři historické země – Čechy, Morava a Slezsko, z nichž si každá udržuje svůj vlastní osobitý ráz kultury a přírody. Hlavním městem je Praha. Další velká města jsou Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc a Liberec. Česká republika má vysokou úroveň hospodářství, neustále rostoucí ekonomiku a životní úroveň. O její vyspělosti svědčí, že je od roku 2004 členem Evropské unie a od roku 1999 NATO. Ročně navštíví Českou republiku několik miliónů turistů, které láká především její historie, kultura a příroda.

Česká republika, jež vznikla v roce 1993 rozdělením Československa, patří mezi mladší státy na mapě světa. Neznamená to ovšem, že by její historie nebyla zajímává. Naopak. Její území bylo osídleno již v pravěkých dobách a díky své strategické poloze tvořilo křižovatku evropských kultur. Český stát tak v průběhu staletí existoval v různých podobách a hranicích a má tedy více než tisíciletou historii. Bohatá historie zanechala na území České republiky velké množství historických odkazů, zajímavých staveb i krásných kulturních děl. Vítejte v zemi hradů a zámků, v zemi krásných a zachovalých historických měst, v zemi katedrál, chrámů, klášterů a kostelů. Důkazem nebývalé krásy dochovaných památek je 12 objektů, které jsou zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Hlavní město Praha patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším metropolím světa s nezapomenutelnou atmosférou tisíciletého města.

Do České republiky se ale nejezdí jen za památkami, ale také za krásami přírody. Přestože je Česká republika státem vnitrozemským a nemá moře tak ji každoročně navštíví tisíce vyznavačů aktivní dovolené. Láká je především pestrost a rozmanitost, kterou naleznou na velmi malé ploše. Je zde mnoho pohoří, které tvoří přirozenou hranici s okolními státy, jsou zde malebné jihočeské rybníky, mnoho řek, jezera, hluboké lesy, rozmanité skalní útvary, soustavy jeskyní a podzemních chodeb. To vše činní z České republiky ráj lyžařů, běžkařů, horolezců, vodáků, milovníků pěší turistiky a vyznavačů jízdy na kole.

Více informací:»
Brazílie
Únor 72017

Brazílie

 

Brazílie je federativní republika, největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Na severu sousedí s Francouzskou Guyanou, Surinamem, Guyanou, Venezuelou a Kolumbií; na západě s Peru, Bolívií a Paraguayí, na jihu s Argentinou a Uruguayí.
Na území Brazílie se rozkládá největší tropický deštný les na světě – Amazonský prales. Brazílie byla v minulosti největší kolonií Portugalska a portugalština je zde také úředním jazykem. Metropolí Brazílie je město Brasília, plánovitě vybudovaná v letech 1956–1960 v brazilském vnitrozemí. Největším městem s 10 milióny obyvatel je São Paulo. V letech 1956–1961 byl brazilským prezidentem potomek českých přistěhovalců Juscelino Kubitschek.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Rio de Janeiro, socha Krista

Více informací:»
Rusko
Únor 72017

Rusko

 

Rusko, oficiálním názvem Ruská federace je s rozlohou 17 102 345 km² největší stát světa. Zahrnuje značnou část východní Evropy a téměř celou severní Asii. S počtem 146,1 milionů obyvatel je Ruská federace devátá nejlidnatější země na světě.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Petrohrad – Carský palác, Ermitáž

Více informací:»
Peru
Únor 72017

Peru

 

Peru (ve španělštině Perú, kečuánsky Piruw) je stát v Jižní Americe. Nachází se na severozápadě Jižní Ameriky. Jeho sousedy jsou Bolívie, Brazílie, Chile, Kolumbie a Ekvádor. Ještě před necelými pěti stoletími představovalo území Peru centrum říše Inků táhnoucí se i dál na jih a sever. Potomci Inků nadále žijí v Andách tradičním způsobem života a tvoří polovinu peruánské populace. Hlavním městem je Lima, státní zřízení je republika a platnou měnou je nuevo sol. Hlavním náboženstvím je křesťanství.

 

Doporučení cestovatelů:

 

džungle, hory, památky

Více informací:»
Srí Lanka
Únor 72017

Srí Lanka

 

Srí Lanka je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, nacházející se v blízkosti poloostrova Přední Indie na ostrově Cejlon, což byl také do roku 1972 oficiální název státu. Od Indie je ostrov oddělen Palkovou úžinou, přes niž se táhne řetěz korálových útesů zvaný Adamův most; na východě se nachází Bengálský záliv, na jihu Indický oceán. Největším městem je Kolombo. Hlavním městem je Šrí Džajavardanapura Kotte (Sri Jayawardenapura nebo také jen Kotte), které je předměstím Kolomba. Mezi další významná města patří Dehivala, Moratuva, Kandy, Jápané a Trinkunámalé.

 

Doporučení cestovatelů:

Krásná zelená rozkvetlá příroda, divoký oceán, usměvaví milí lidé
Překrásná příroda, výborné jídlo, milí lidé, čajové plantáže, krásné moře a podmořský svět, pro cestovatele levná země

Více informací:»
Japonsko
Únor 12017

Japonsko

 

Japonsko  je císařský ostrovní stát ve východní Asii. Na západě ho Korejský průliv odděluje od pobřeží Koreje, Japonské moře ho odděluje od Severní Koreje a Ruska. Japonské ostrovy Rjúkjú z východu ohraničují Východočínské moře a na jihu sahají až k Tchaj-wanu.

Jméno Japonska doslova znamená Země vycházejícího slunce.

Symbolem Japonska je sopka Fudži (Fudži-san), které nerodilí mluvčí někdy nesprávně říkají Fudži-jama, což vzniká špatným čtením znaku pro horu (japonské čtení „jama“ zaměněno za sinojaponské čtení „san“).

 

Doporučení cestovatelů:

 

Krásná zelená rozkvetlá příroda, divoký oceán, usměvaví milí lidé

Překrásná příroda, výborné jídlo, milí lidé, čajové plantáže, krásné moře a podmořský svět, pro cestovatele levná země

 

Více informací:»
Švédsko
Únor 12017

Švédsko je jedním ze severských států na Skandinávském poloostrově v severní Evropě. Švédsko hraničí na západě s Norskem, na východě s Finskem a na jihu je spojeno s Dánskem pomocí unikátního mostu-tunelu přes průliv Öresund.

Švédsko je se svou rozlohou 449 964 km² třetí největší zemí Evropské unie. Celkový počet obyvatel je zhruba 9,6 milionu, přičemž hustota osídlení je nízká (20 obyvatel na km²). Obyvatelstvo je koncentrováno především v jižní polovině země. Zhruba 85 % populace žije v městských oblastech. Hlavní město Švédska je Stockholm, který je zároveň i největší město.

Více informací:»
Vietnam
Únor 12017

Vietnam

 

Vietnam je stát v jihovýchodní Asii, na východě poloostrova Zadní Indie při pobřeží Jihočínského moře. Jeho sousedé jsou Kambodža, Čína, Laos. Počet obyvatel přesahuje 90 milionů. Hlavním městem je Hanoj. V zemi vládne komunistická strana, která však dovoluje soukromé podnikání. Oficiálním jazykem je vietnamština.

 

Doporučení cestovatelů:

 

delta Mekongu, zátoka Halong

Více informací:»
USA

USA

Únor 12017

Spojené státy americké

 

Spojené státy americké je demokratická federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se od Atlantského po Tichý oceán. Na souši sousedí s Kanadou a Mexikem. Díky exklávě Aljaška sahá území USA i k břehům Severního ledového oceánu (Beringova úžina je dělí od asijského území Ruska) a na některé tichomořské ostrovy (zejména Havaj). Spojené státy se skládají z 50 států, jednoho federálního území s hlavním městem a sídlem prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia), a celkově 14 zámořských území, z nichž pět je obydlených (Portoriko, Severní Mariany, Guam, Americké Panenské ostrovy a Americká Samoa).

 

Doporučení cestovatelů:

 

San Francisco, San Diego, Grand Canyon

Více informací:»
Španělsko
Leden 302017

Španělsko je stát ležící na Pyrenejském poloostrově. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem; španělské severoafrické državy Ceuta a Melilla mají pozemní hranici s Marokem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleáry ve Středozemním moři. Součástí Španělska je i katalánské město Llívia, které je zcela obklopeno územím Francie.

Více informací:»
Maďarsko
Leden 302017

Maďarsko

 

Maďarsko je mnoha lidmi vnímáno jako země lázní, vína a ostrých jídel. Dnešní tvář Maďarska vznikla kombinací mnoha vlivů, jak z původního domova Maďarů na Uralu, tak nejrůznějších vlivů evropských, a to jak z oblastí západních, více však z oblastí na jihovýchod od země, zvláště během dlouhé doby, kdy byla značná část Uherska obsazena Osmanskou říší. Asi nejtypičtějším znakem původu Maďarů je jejich jazyk.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Lázně (teplé prameny), dobré jídlo

Balaton, jídlo, památky

Termální voda

Více informací:»
Kanárské ostrovy
Leden 302017

Kanárské ostrovy

 

Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska a souostroví sedmi hlavních ostrovů a několika dalších menších ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku, přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Náleží do geografické oblasti Makaronézie (Macoronesia, spolu s Kapverdami, Madeirou, Azory). Název je odvozen z latinského označení pro psa: „canis“, protože tyto ostrovy byly podle legendy hlídány obrovskými psy.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Grand Canaria – ostrov věčného jara, ostrov se dá procestovat během týdne

Více informací:»
Rakousko
Leden 302017

Rakousko

 

Rakousko je vnitrozemská spolková republika ležící ve střední Evropě. Skládá se z 9 spolkových zemí. Hraničí s Lichtenštejnskem a Švýcarskem na západě, s Itálií a Slovinskem na jihu, s Maďarskem a Slovenskem na východě a s Českem a Německem na severu. Rakousko je členem Organizace spojených národů, Rady Evropy, Evropské unie a je součástí Schengenského prostoru a Eurozóny. Největší města jsou Vídeň, Štýrský Hradec, Linec, Salzburg a Innsbruck.

Rakousko je významnou turistickou destinací, lákající na malebnou krajinu, rozsáhlé vysokohorské terény a vysokou úroveň služeb. Mezi nejoblíbenější cíle patří historická města Vídeň a Salzburg, a řada světově známých alpských horských středisek, jakými jsou Innsbruck, Kitzbühel, Solná komora nebo Zell am See.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Hory, upravená pěkná krajina, dobré jídlo, jezera, památky ve Vídni

Stubnerkogel – visutý most ve výšce 140 m nad propastí, který odolává větru až do rychlosti 200 km/ hod

Krásná Vídeň plná zajímavých památek

Alpy – nádherná letní turistika

Alpy – lyžování

Více informací:»
Německo
Leden 302017

Německo

 

Německo je středoevropský stát, rozdělený na 16 spolkových zemí. Na západě sousedí Německo s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem. Na severu je jeho sousedem Dánsko a jeho břehy jsou omývány Severním a Baltským mořem. Na východě sousedí s Polskem, na jihu se Švýcarskem a na jihovýchodě s Českem a Rakouskem. Česko je sousedem dvou spolkových zemí v Německu, a to Bavorska a Saska.

 

Doporučení cestovatelů:

 

historické památky, muzea, galerie
Památky

Více informací:»
Turecko
Leden 302017

Turecko hraničí na severovýchodě s Gruzií, na východě s Arménií, Ázerbájdžánem (exklávou Nachičevan) a Íránem, na jihovýchodě s Irákem a Sýrií. Z jihu omývá břehy Turecka Středozemní moře, ze západu Egejské moře. Na západním okraji evropské části Turecka probíhá hranice s Řeckem a Bulharskem. Severní břehy Turecka omývá Černé moře.

Více informací:»
Bulharsko
Leden 302017

Bulharsko

 

Bulharsko je stát v jihovýchodní Evropě, na Balkánském poloostrově. Země sousedí na severu s Rumunskem (hranici tvoří převážně Dunaj), na západě se Srbskem a s Makedonií, na jihu s Řeckem a na jihovýchodě s Tureckem.

Doporučení cestovatelů:

 

Kiten – podmořský život – potápění, rybolov na moři

Více informací:»
Itálie
Leden 302017

Itálie

 

Itálie je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií (488 km), Švýcarskem (740 km), Rakouskem (430 km) a Slovinskem (232 km). Uvnitř Itálie leží dva městské státy: Vatikán (3,2 km) a San Marino (39 km). Itálii navíc patří území obklopené Švýcarskem Campione d’Italia. Z východu Itálii omývá Jaderské moře, z jihu Jónské moře a ze západu Tyrhénské moře a Ligurské moře. Celková délka pobřeží je 7600 km. K Itálii patří dva velké ostrovy ve Středozemním moři: Sardinie a Sicílie. Hlavním městem je od roku 1870 Řím.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Památky Koloseum, Vatikán

Památky

Srdečnost obyvatel, kteří umějí žít a nezabývají se hloupostmi, výborná zmrzlina

Moře, příroda, památky

Historické města

Více informací:»
Polsko
Leden 302017

Polsko

 

Polsko je stát ležící ve střední Evropě. Polsko hraničí s Německem na západě, s Českem a Slovenskem na jihu, Běloruskem a Ukrajinou na východě a s Litvou a Ruskem (Kaliningradská oblast) na severu. Ze severu má Polsko přístup k Baltskému moři se 770 km pobřeží. Povrch je převážně rovinatý, hory tvoří většinu jižní hranice.

Počátky polského státu a jeho christianizace sahají do 10. století; Polské království, které roku 1569 prohloubilo unii s Litvou, bylo jedním z mocných evropských států, avšak zaniklo v trojím dělení Polska (1772–1795). Roku 1918 bylo Polsko obnoveno jako republika. Po 2. světové válce, která zemi velmi těžce postihla, bylo Polsko do roku 1989 socialistickou republikou.

Současné Polsko je s 38 miliony obyvatel osmý nejlidnatější stát Evropy; oproti minulým dobám však tvoří po roce 1945 naprostou většinu Poláci, nábožensky římští katolíci. Největší koncentrace obyvatelstva a průmyslu je v Horním Slezsku. Hlavním městem je Varšava, do raného novověku jím byl Krakov.

Stát: Polská republika

Hlavní město: Varšava

Měna: Zloty

Jazyk: polština

Vlajka:

 

Doporučení cestovatelů:

Jezera (lov ryb), dobré jídlo, nákupy

Mazurská jezera, Bělověžský prales se zubry, Wroclav, Krakov, Gdaňsk

moře, ochotní a milí lidé

příroda

národní parky, krajina s tradičním způsobem hospodaření

nákupy na tržnicích

Více informací:»
Slovensko
Leden 302017

Slovensko

 

Slovensko je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Na východě sousedí s Ukrajinou, na jihu s Maďarskem, na jihozápadě s Rakouskem, na západě s Českem a na severu s Polskem. V roce 2013 zde žilo přibližně 5 410 728 lidí. Hlavním městem je Bratislava, úředním jazykem je slovenština.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Demänovská ledová jeskyně – vlhkost v jeskyni se pohybuje od 96 do 98%

Velké Tatry, Malá a Velká Fatra

Hory a lidé

Teplé prameny

Liptovská Mara – přehrada (rybolov)

Více informací:»

Spojené arabské emiráty

 

Spojené arabské emiráty (SAE) jsou federací sedmi konstitutivních emirátů na Blízkém východě, rozkládající se v jihozápadní Asii ve východní části Arabského poloostrova při pobřeží Perského zálivu. Na pevnině sousedí s Ománem a Saúdskou Arábií a rovněž sdílí námořní hranici s Katarem, Íránem a Pákistánem.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Architektura, Dubaj a Burj Al Arab, což je hotel ve tvaru plachetnice. Burj Khalifa – nejvyšší mrakodrap světa. Krásné čisté moře

Více informací:»
Řecko
Leden 302017

Řecko

 

Řecko je stát ležící v jižní Evropě – na jihu Balkánského poloostrova. Rozkládá se jak na evropské pevnině, tak na četných ostrovech v Egejském, Krétském, Thráckém, Středozemním a Jónském moři. Jeho sousedy na pevnině jsou Albánie, Makedonie, Bulharsko a Turecko. Hlavním městem jsou Athény. Úředním jazykem je řečtina.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Ostrov Santorini – nádherné západy slunce v městečku Oia, neskutečné výhledy, nádherné ubytování ve skalách nad útesy, roztroušené sopečné ostrůvky a souostroví kyklád, všude přítomné vzpomínky na bájnou Atlantidu

Lefkáda a Santorini – krásné pláže

Kréta – Knossos

Moře, olivy, gyros

Památky – Athény, Kréta, Rhodos

Čisté moře, skalnatá krajina s olivami, taverny s mořskými plody, velmi příjemní lidé

Více informací:»
Norsko
Leden 302017

Norsko

 

Norsko je stát ve Skandinávii. Se svou rozlohou 323 758 kilometrů čtverečních zaujímá 8. místo v Evropě. Hlavním městem je Oslo se zhruba 911 000 obyvateli. Státním zřízením Norska je unitární stát a parlamentní monarchie. Sousedí se Švédskem na většině jihovýchodní hranice, s Finskem a s Ruskem na severovýchodě. S Ruskem vede spor o dělící linii teritoriálních vod v Barentsově moři. Pod norskou suverenitu patří rovněž arktické souostroví Svalbard (Špicberky) a ostrov Jan Mayen v blízkosti Islandu. Administrativně dosud patří Norsku také ostrov Bouvetøya v jižním Atlantiku. Země si činí nárok i na Ostrov Petra I. v jižním Pacifiku a teritorium Země královny Maud (Dronning Maud Land) v Antarktidě.

Norsko je převážně hornatá země, nejvyšší hora Galdhøpiggen měří 2469 metrů. V její blízkosti také leží dva norské ledovce Jostedalsbreen a Jotunheimen, lákající každý rok tisíce turistů. Na mezinárodní silnici E16, spojující Oslo s Bergenem na západním pobřeží Norska, se nachází nejdelší silniční tunel na světě (Lærdalský tunel, 24,5 km dlouhý).

Stát: Norské království

Hlavní město: Oslo

Měna: Koruna (NOK)

Jazyk: norština

Vlajka:

 

Doporučení cestovatelů:

 

Fjordy

Hory a pobřeží, divoká krajina

Nádherná krajina neporušená lidmi (ledovce, krásné skály, národní parky), zvířata , adrenalinové sporty (sjíždění divoké vody)

Více informací:»
Mauricius
Leden 302017

Mauricius

 

Mauricius je ostrovní stát v Indickém oceánu asi 900 km východně od Madagaskaru. Tvoří ho stejnojmenný ostrov vulkanického původu o rozloze 1 865 km² s pobřežím dlouhým 330 km, které je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem, ostrov Rodrigues o rozloze 108 km² vzdálený 560 km severovýchodně od hlavního ostrova a několik menších ostrovů.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Hinduistická kultura přenesená z Indie, nádherné pláže – ráj na zemi, přátelští kosmopolitní obyvatelé, tropická příroda – černá sopka na Revnionu

Více informací:»
Nový Zéland
Leden 302017

Nový Zéland

 

Nový Zéland je stát v jihozápadní části Tichého oceánu (Pacifiku). Tvoří ho dva velké ostrovy, Severní a Jižní, a další menší ostrůvky. Nejbližší sousední stát je asi 2000 km vzdálená Austrálie. Nový Zéland není součástí australského kontinentu, protože se nenachází na jeho kontinentálním šelfu; je však částí ponořeného kontinentu Zélandie. Zélandie společně s Austrálií tvoří širší region Australasie, jenž je součástí Oceánie.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Velice rozmanitá země, původní obyvatelstvo Maoři

Kaikoura – jedním pohledem lze vidět tropickou krajinu s palmami a hory se zasněženými vrcholky. Žije tu pták KIWI, který nelétá, schovává se a vychází jen v noci a většinou ho nelze zahlédnout, pouze zaslechnout. Malým letadlem lze letět na pozorování velryb, v moři jsou vidět houfy delfínů, žijí tu i žraloci, ale nejsou známy žádné případy napadení.

Více informací:»
Francie
Leden 302017

Francie

 

Francie se nachází v západní Evropě. Francouzskou republiku tvoří i tzv. Zámořská Francie, která zahrnuje území v Karibiku, Severní a Jižní Americe, v Indickém oceánu a Oceánii. Francouzi metropolitní Francii kvůli jejímu geografickému tvaru často přezdívají L’Hexagone (šestiúhelník). K Francii patří také malý ostrov Korsika.

Je členskou zemí Severoatlantické aliance a je jedním ze zakládajících členů Evropské unie a Organizace spojených národů. Je jedním z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN s právem veta, jednou z osmi uznaných jaderných mocností a členem sdružení osmi nejvyspělejších států světa G8. Spolu se Spojeným královstvím je Francie jedinou doposud existující koloniální velmocí.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Jídlo, památky Louvre

Památky Eiffelova věž, Versailles (Mona Lisa), Vítězný oblouk, Sacre Coeur, Moulin Rouge

Historie, krajina, styl života

Zámek Amloise

Památky, způsob života

Paříž – památky

Více informací:»
Chorvatsko
Leden 302017

Chorvatsko

 

Chorvatsko je evropský stát, který se geograficky nachází na pomezí střední a jižní Evropy; jde o jeden z nástupnických států bývalé Jugoslávie. Jeho sousedy jsou Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina a Černá Hora.

Rozloha Chorvatska je 56 594 km², převážná část z tohoto území leží v kontinentálním podnebí, zbytek pak v podnebí středozemním. Do rozlohy je započten i povrch více než 1 000 chorvatských ostrovů různých velikostí od největších s rozlohou s minimální velikostí 1 km², přes menší až po velmi malé útesy. V Chorvatsku žije 4,29 milionů obyvatel, většina z nich se hlásí k chorvatské národnosti.

Stát: Chorvatská republika

Hlavní město: Záhřeb

Měna: kuna

Jazyk: chorvatština

Vlajka:

 

Doporučení cestovatelů:

 

Moře (čistá voda, pláže), město Omiš – starobylé město

Biokovo – druhé nejvyšší chorvatské pohoří. Nejvyšší vrch Biokova Sveti Jure měří 1762 m. Pod ním leží známé letovisko Makarska

Moře a pobřeží

Nádherná příroda, čisté moře

Krásné moře, pěkná příroda

Moře, dostupná vzdálenost, ale už jiná příroda – palmy

Moře

Šibenik, Split – historická centra – Gradac, Trogir

Národní park Krka

Památky, moře, hodně turistických možností

Více informací:»
Egypt
Leden 72017

Egypt

 

Egypt je arabská republika v severovýchodní Africe (malou částí též v Asii), ležící na Nilu. Na západě hraničí s Libyí, na jihu se Súdánem, na severovýchodě s Izraelem. Ze severu ho omývají vody Středozemního moře, z východu pak Rudé moře.
Egypt je jednou z nejlidnatějších zemí Afriky. Většina z přibližně 94 milionů obyvatel (k roku 2016) žije poblíž břehů řeky Nil na ploše 40 000 čtverečních kilometrů, kde se nachází jediná orná půda v zemi. Většina nehostinné pouště Sahary je pouze velmi řídce obydlena. Přibližně polovina obyvatel Egypta žije ve městech, většina z nich v hustě obydlených centrech Káhiry, Alexandrie a dalších velkých měst Nilské delty.
Tato země je známá především díky starověké civilizaci a několika světově proslulým monumentům, jako jsou například pyramidy v Gíze a Velká sfinga. Město Luxor, které se nachází na jihu Egypta, skrývá početné starověké artefakty, jako například chrámový komplex Karnak a Údolí králů. Egypťané jsou obecně považováni za kulturně a politicky důležitý národ Středního východu.

 

Doporučení cestovatelů:

 

Moře plné rybiček, korálů a jiných živočichů, jiná mentalita, trhy, smlouvání
Nádherné památky a historie
Pyramidy, potápění

Více informací:»
Všechny příspěvky Všechny světadíly Žádné hodnocení

Výsledky